Rozgrzewająca grochówka


2 l wody
300g chudego wędzonego boczku
300g  łuskanego grochu
4-5 średnich ziemniaków
1 średnia marchew
1 mała pietruszka
kawałek selera
2 ząbki czosnku
oliwa
1 średnia cebula
1 łyżeczka mąki
2 listki laurowe
3-4 ziela angielskie
1 łyżeczka suszonego majeranku
1 cząbru
sól, pieprz

Do garnka z zimną wodą włożyć boczek, zagotować i wrzucić wypłukany wcześniej groch. Dodać liście i ziele i gotować ok 40 min. Ziemniaki pokroić w kostkę, pozostałe warzywa zetrzeć na tarce. Groch pod koniec gotowania posolić 1 łyżeczką soli, dodać warzywa i czosnek, gotować ok 20 min.
Cebulę poszatkować, podsmażyć na oliwie, dodać mąkę, po 1 min połączyć z zupą. Doprawić cząbrem, majerankiem, pieprzem i solą do smaku.


2 komentarze:

Agata Ornafa pisze...

Szanowni Państwo!

Jestem studentką Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie A.Mickiewicza na specjalności Nowe Media. Prowadzę badanie naukowe dotyczące blogów kulinarnych w Polsce. Wszystkich autorów blogów kulinarnych zachęcam do wypełnienia ankiety. Zajmie to Państwu jedynie ok. 1 - 2 minut. Wyniki zostaną zaprezentowane w pracy naukowej dotyczącej charakterystyki bloga jako nowej formy komunikacji społecznej.

Ankieta dla autorów blogów kulinarnych: www.ebadania.pl/97797035d63e99d8

Dziękuję za poświęcony czas,
Agata Ornafa.

Agata pisze...

Witam ponownie,
dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w moim sondażu :) Dzięki Waszym 381 ankietom, udało mi się napisać w zeszłym roku pracę magisterską i obronić ją z wynikiem bardzo dobrym. W tym roku na podstawie udzielonych przez Was odpowiedzi powstała książka "Blogi kulinarne - pyszna historia Internetu". Zapraszam wszystkich do lektury! :) http://wydaje.pl/e/blogi-kulinarne-pyszna-historia-internetu